شفافیت و اعمال نظارت اثر بخش بر تخصیص ارز در بودجه کشور با تلاش نماینده مردم در خانه ملت تصویب شد

شفافیت و اعمال نظارت اثر بخش بر تخصیص ارز در بودجه کشور با تلاش نماینده مردم در خانه ملت تصویب شد
اسفند ۲۳, ۱۳۹۹
432 بازدید

عدالت اجتماعی در تخصیص ارز دارو و تجهیزات پزشکی باید مورد توجه قرار گیرد. ⭕️ به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی #دکترمحسنیبندپی، ایشان در سخنانی امروز در مجلس شورای اسلامی بیان داشتند: مشکل بسیار جدی عملکرد بودجه سال ۹۹ و همچنین لایحه بودجه ۱۴۰۰ بحث مسائل ارزی بوده و ما باید با یک چارچوب دقیق و مشخص […]

عدالت اجتماعی در تخصیص ارز دارو و تجهیزات پزشکی باید مورد توجه قرار گیرد.
⭕️ به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی #دکترمحسنیبندپی، ایشان در سخنانی امروز در مجلس شورای اسلامی بیان داشتند: مشکل بسیار جدی عملکرد بودجه سال ۹۹ و همچنین لایحه بودجه ۱۴۰۰ بحث مسائل ارزی بوده و ما باید با یک چارچوب دقیق و مشخص در راستای رفع این مشکل گام برداریم.

🔶 وی ادامه داد: متاسفانه در سال های قبل بجای تقویت زیرساخت های نظارتی، در بحث شفافیت ارز های تخصیص یافته نمایندگان صورت مسئله را پاک میکردند و ما نباید این رویه غلط را ادامه داده و باید در جهت شفافیت و اعمال نظارت اثر بخش بر تخصیص ارز پیش برویم.

🔷 عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر تلاش برای بر خط کردن ارز در بودجه بخصوص در تخصیص ارز برای دارو و تجهیزات پزشکی، خاطرنشان کردند: باید با ایجاد سامانه بر خط بین دستگاه های اجرایی از بانک مرکزی، وزارت بهداشت، وزارت صمت، گمرکات ایران و سازمان برنامه و بودجه برای فعالیت های ارزی بخصوص در بخش سلامت و هماهنگی بین آنها، به تقویت عدالت اجتماعی در تخصیص ارز و همچنین استفاده بهینه از منابع ارزی و حذف رانت ارزی کمک نمائیم.

🔶 در ادامه و پس از بیان نظرات مخالفان و موافقان این طرح به تصویب رسید و بر همین اساس بانک مرکزی مکلف شد با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی ذیربط نسبت به اتصال و برقراری تبادل اطلاعات برخط سامانه‌های تامین و تخصیص ارز دارو و تجهیزات پزشکی در بانک مرکزی وزارت صمت و گمرک ایرات و همچنین تمام دستگاه‌های اجرایی که بر هر نحوی از ارز ترجیحی مذکور استفاده می نمایند به نحوی که کلیه فرآیندهای تخصیص و تامین ارز ترجیحی از زمان درخواست تا ثبت سفارش و ترخیص کالا از گمرک و مصرف آن برای دستگاه های که به موجب قانون وظیفه نظارتی دارند قابل مشاهده رهگیری باشد.

برچسب ها
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/drmohs10/public_html/wp-content/themes/dana/inc/template/single/single-post-voice.php on line 74