عدم مدیریت درست در اجرای برنامه ها و سیاست های برنامه ششم توسعه، عامل اصلی چالش های و قطعی های برق اخیر است

عدم مدیریت درست در اجرای برنامه ها و سیاست های برنامه ششم توسعه، عامل اصلی چالش های و قطعی های برق اخیر است
خرداد ۲۲, ۱۴۰۰
14 بازدید

وزارت نیرو کم کاری خود را به دوش مردم نیندازد/ عدم مدیریت درست در اجرای برنامه ها و سیاست های برنامه ششم توسعه، عامل اصلی چالش های و قطعی های برق اخیر است ‼️ ✅ به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “وفاق” دکترمحمدعلی محسنی بندپی نماینده مردم شریف شهرستانهای نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای […]

وزارت نیرو کم کاری خود را به دوش مردم نیندازد/ عدم مدیریت درست در اجرای برنامه ها و سیاست های برنامه ششم توسعه، عامل اصلی چالش های و قطعی های برق اخیر است ‼️

✅ به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “وفاق” دکترمحمدعلی محسنی بندپی نماینده مردم شریف شهرستانهای نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی در خصوص مشکلات عدیده‌ای که قطعی برق برای بیماران کرونایی ایجاد کرده می‌گوید: توضیحات وزیر نیرو در مورد خاموشی‌ها و خسارات وارده ناشی از قطعی برق در چند روز اخیر قانع کننده نبود، وزارت نیرو تا به امروز کم کاری بسیاری داشته است، در این بین تمام بی برنامگی و ناکارآمدی خود را نشات گرفته از شرایط حاکم بر جامعه می‌داند واقعیت ماجرا اینجا است که این وزارتخانه به وظایف خود در برنامه ششم توسعه عمل نکرده است.

🔷 عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس می‌افزاید: در طی سال‌های گذشته با بارش‌های متعددی روبرو بودیم که به دلیل عدم استفاده درست هزینه سنگینی بر روی دوش دولت داشت و امروز با خشکسالی مواجه هستیم و خالی بودن سدها به دلیل بی آبی و قطعی برق مطرح می‌شود که همه نشات گرفته از عدم مدیریت درست در برنامه‌های این وزارتخانه محسوب می‌شود.

🔶 ریاست فراکسیون سلامت مجلس شورای اسلامی فرهنگسازی را عاملی بر کاهش مصرف انرژی دانست و تاکید می‌کند: امروز محدود کردن منابع انرژی از قطعی آب گرفته تا برق راهکار مناسبی برای جبران کمبود انرژی در کشور نیست باید فرهنگ سازی در کنار برنامه‌های دیگر وزارتخانه وجود داشت باشد.

🔷 نماینده مردم در مجلس یازدهم اظهار می‌کند: در سایه سوء مدیریت‌ها کمبودها خود را بیشتر از هر زمان دیگر نشان می‌دهد، باید به دنبال تولید سیستم‌های خنک کننده با توجه ظرفیت کشور باشیم، تا مردم در کنار قطع نشدن برق بتواند از انرژی کمتری برای سیستم‌های سرمایشی استفاده کنند.این قطعی برق تنها مختص به پایتخت نبوده بسیاری از استان‌های جنوبی و شمالی شاهد خاموشی‌های مکرر بوده‌اند، شرجی بودن بسیاری از شهرهای شمال کشور در کنار تصور گرمای بالای ۴۰ درجه شهرهای جنوب کشور بسیار سخت است.

🔶 عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یادآوری می کند: با آغاز روند آزاردهنده قطعی‌های پی‌در پی برق، نگرانی در ارتباط با سرنوشت بیماران بستری شده در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها بالا رفته است. بیماران با مشکلات تنفسی به‌طور مداوم به دستگاه‌های اکسیژن‌ساز متصل‌ هستند و قطعی برق، زندگی آنها را به خطر انداخته است؛ درحالی‌که به‌دلیل اشغال تخت‌ها، گروهی از بیماران در بخش‌های عمومی بستری‌اند.مسئله دیگر اما بیماران بستری شده در خانه است؛ افرادی که به‌دلیل شرایط پایدارتر یا نبود تخت خالی، در خانه نگهداری می‌شوند و به دستگاه‌های اکسیژن‌ساز وصل‌ هستند. متاسفانه این بیماران هم با شرایط نگران‌کننده‌ای روبه‌رو بوده و به‌گفته پزشکان و متخصصان، قطع برق دستگاه‌هایشان، می‌تواند به قیمت به خطر افتادن جانشان تمام شود.

➕کلام پایانی، قطع برق در حال حاضر مانند دهه های گذشته نیست. با توجه به رشد تکنولوژی و وابستگی انسان به ابزارهای آن، نیروی برق عنصر لاینفک حیات مردم را تشکیل می‌دهد. اگر در گذشته قطعی برق تنها به خاموش شدن وسایل روزمره برقی مانند یخچال و تلویزیون و… خلاصه می شد امروزه در تمام ارکان زندگی ما نقش مهمی دارد. بنابراین باید به راهها و آلترناتیوها دیگری برای جبران کمبود برق اندیشید. بنظر می‌رسد با توجه به منابع بسیار ایران، قطع برق آسانترین و البته اولین راه جبران است که زندگی، سلامت و آموزش افراد را تحت
تاثیر خود قرار داده است.

برچسب‌ها:, , , ,