به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “وفاق” دکتر محمد علی محسنی بندپی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ، اظهار کرد: ایجاد انگیزه برای کادر درمان با هدف جلوگیری از مهاجرت آنان به یکی از مهم‌ترین اولویت‌های پیش روی دولت سیزدهم است.

تیر ۳۰, ۱۴۰۰
34 بازدید

🔻ایجاد انگیزه مانع مهاجرت کادر درمان می شود / غفلت نظام سلامت از فاکتورهای بهداشت و آموزش ✅ به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “وفاق” دکتر محمد علی محسنی بندپی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ، اظهار کرد: ایجاد انگیزه برای کادر درمان با هدف جلوگیری از مهاجرت آنان به یکی از مهم‌ترین […]

🔻ایجاد انگیزه مانع مهاجرت کادر درمان می شود / غفلت نظام سلامت از فاکتورهای بهداشت و آموزش

✅ به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “وفاق” دکتر محمد علی محسنی بندپی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ، اظهار کرد: ایجاد انگیزه برای کادر درمان با هدف جلوگیری از مهاجرت آنان به یکی از مهم‌ترین اولویت‌های پیش روی دولت سیزدهم است.

🔷 وی گفت: در حالی هزینه‌های فراوانی صرف تربیت دانشجویان پزشکی می‌شود که برخی از آنان پس از مدتی به دیگر حاضر به همکاری با وزارت بهداشت نبوده و به خارج از کشور مهاجرت می‌کنند.

🔶 نماینده مردم شریف شهرستانهای نوشهر ، چالوس و کلاردشت با اشاره به برخی آمارها درباره مهاجرت ۴۰ تا ۶۰ هزار نیروی کادر درمان، افزود: این آمارها بسیار تکان‌دهنده بوده، چراکه سیستم بهداشت و درمان کشور از توان، تخصص و ظرفیت آن‌ها بی‌بهره می‌ماند.

🔷 وی عنوان کرد: باید ترتیبی اتخاذ شود که افراد پس از فراغت از تحصیل درون ساختار نظام سلامت کشور حرکت کنند، در آن صورت تحول عظیمی در حوزه بهداشت و درمان اتفاق می‌افتد، از این‌رو باید طرحی برای ایجاد انگیزه و ماندگاری کادر درمان اجرا و به‌دنبال آن درمان بیماران کیفی‌تر و از برخی موازی و دوباره‌کاری‌ها جلوگیری ‌شود.

🔶 دکتر محسنی بندپی ادامه داد: در حالی اکنون در کشور ما بیماران برای امراض مختلف به پزشکان متخصص مراجعه می‌کنند که در نظام سلامت کشورهای پیشرفته مراجعه بیماران هدفمند بوده و از تحمیل هزینه‌های مضاعف به افراد و سیستم بهداشت و درمان جلوگیری می‌شود.

🔷 وی یادآورشد: اگرچه با اجرای طرح تحول، سرانه سلامت در کشور به‌طور قابل توجهی افزایش یافته، اما بخش زیادی از آن صرف مقوله درمان می‌شود، یعنی حوزه‌های سلامت، بهداشت، آموزش و پژوهش به طور جدی مورد توجه واقع نشده‌اند.

🔶 عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان افزود : بنابراین معتقدم باید تعادل در اهمیت دادن به زیرمجموعه‌های سیستم بهداشت و درمان رعایت شده و همه بخش‌ها به یک اندازه مورد توجه قرار گیرند.

برچسب‌ها:, , , ,